« Tagasi

Omastehooldajate 2018.aasta

Aasta on olnud vägagi tegus. Jaanuaris meenutati möödunut ja tehti plaane. Üks ägedamaid ettevõtmisi oli „Eesti Vabariik 100 kiiksuga presidendi vastuvõtt". See üritus on elevust tekitanud veel ka detsembris. Nii mõnigi on pingsalt meenutanud, kes hiidlastest telekas näha oli, kuigi meie ettevõtmist Kärdlas ei filmitud. 
Viltisime seepe. Mitmel korral harjutasime laulmist ja käisime ka esinemas.
Mihkli Talumuuseumis kuulsime ja kogesime huvitavat ja meeldejäävat. Pühalepa maadel jagus avastamisrõõmu kõigile osalenutele. Oleme juurde saanud teadmisi tervislikust toitumisest, hoidistamiste võimalustest. Läänemaal oli kasulik kuulata dementsusest ja Altzheimeri tõvest. Saime teada, mis on nende puhul loomulik ja kuidas toimetulekut kauem säilitada.
Väga meeldejääv on alati olnud kahepäevane väljasõit. Seekord viis tee meid Põltsamaa kanti ja Paunvere Suurele Väljanäitusele.
Huvitav oli kohtumine sotsiaaldemokraadi Jevgeni Ossinovskiga. Tore, et ta leidis aega meid kuulata.
Seekordsel omastehooldajate päeval, järjekorras juba seitsmendal, saime palju infot Hiiumaa valla sotsiaalosakonnalt. Põnev oli näha ja kuulda ja ka katsuda Sleep Angeli erinevaid patju, madratsikatteid. Need tooted tõesti kergendavad omastehooldajate füüsilist koormust.
Aasta lõpetas seekord nääripidu. Ammuste aegade meenutamine tekitab elevust, äratundmisrõõmu ja meeldivaid mälestusi pikaks ajaks. Oleme tänulikud kõigile, kes meile abikäe ulatanud.

Raili Mägi
Omastehooldajate grupi eestvedaja